Jaká je optimální teplota pro iPhone

Extrémní teplota iPhonu nesvědčí

iPhone je navržen tak, aby dobře fungoval v širokém rozsahu teplot. Optimální teplota je 16 až 22° C. Důležité je však zařízení nevystavovat teplotám vyšším než 35° C (např. nechávat iPhone v autě při horkých letních dnech). V lepším případě by mohlo dojít k trvalému snížení kapacity baterie. V horším případě by baterie mohla vzplatnou a poškodit automobil samotný.

Klesne-li kondice baterie pod 80%, znamená to, že po nabití už baterie nevydrží napájet zařízení tak dlouho a nabíjení při vysokých teplotách prostředí ji může poškodit ještě víc. Po dosažení 80 % kapacity může software nabíjení omezit, pokud dojde k překročení doporučených teplot baterie.

Naopak druhý extrém jsou nízké teploty hluboko pod bodem mrazu. Používáte-li zařízení ve velmi chladném prostředí, může se baterie rychleji vybíjet. Tento stav je jen přechodn. Jakmile se teplota baterie vrátí do běžného provozního rozsahu, obnoví se i její normální výkon.

optimalni_zona_baterie_iphone

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení