Na co si dát pozor při nákupu použitého iPhone?

Nákup použitého Apple produktu vychází cenově sice mnohem výhodněji než nového, ale nese to s sebou jistá rizika. Jaká to jsou?

 

 

Vizuální stav

Zde není o čem se bavit. Vizuální stav hodnotí každý jinak. Nejduležitější je však, aby displej neměl velké a hluboké škrábance. Šasí bylo co nejméně opotřebované (obouchané, pomačkané). Pozor si však dávejte i na takové iPhony, které vypadají až podezřele "nově" na svůj věk. Občas se může stát, že prošly repasem (výměnou celých zad i displeje) a to pak znamená, že původní stav už byl natolik nedostačující, že by jejich prodej nebyl úspěšný, proto se musí repasovat. Takové telefony sice vypadají hezky, ale už nemusí správně fungovat (nikdy nevíte, kdo repas dělal a co se během toho mohlo stát).

Nejlepší je, když Vás o tom prodejce předem informujete - pak víte, co kupujete a co od toho očekávat.


iphone_poskrabany

 

 

Displej

Druhou důležitou věcí, na co si dávat pozor je displej. Krom vizuálního stavu si také dávejte pozor na jejich originalitu - tedy jestli displej nebyl měněný. Pokud byl a byla použita druhovýroba - displej nebude hezky sedět na iPhonu (neoriginální displej je hrubší, vyčnívá nad šasí). Barevné podání nebude tak věrné. Špatné pozorovací úhly. Znovu vše záleži na poctivosti prodece - měli byste být s tím obeznámeni při prodeji.

 

fake_vs_Real_displej

 

 

Baterie

Od iOS 12 lze přímo v iPhonu změřit kondici baterie a zda-li je vůbec originální. Kondice baterie také je jedním z faktorů udávající stáří iPhonu. Pokud je baterie původní a její kondice je např. kolem 90%, znamená to, že je iPhone byl používaný cca 1 rok (jen orientační odhad). Pokud byla měněná za neoriginální, iOS systém nedokáže vyčíst data z výrobního čipu, nahlásí rovnou servis.

 

iphone_baterie

 

iphone-battery_service

 

Kompletní nabídka použitých iPhone na https://www.nakousnuto.cz/iphone/