Jak prodloužit výdrž baterie na iPhonu? Dark Mode...

Byly časy, kdy Vám mobilní telefon vydržel na jedno dobitý klidně i týden. To bylo však o 15 let zpět, kdy světem vláda Nokia. Tehdy jste na jedno dobití vydrželi klidně i týdenní dovolenou. Telefony však měli černobílé displeje s minimálním rozlišením, neuměli fotit, nebyl žádný Facebook ani Youtube a za data jsme si museli pořádně zaplatit.

Dnešní smartphony jsou v podstatě hodně chytré počítače do kapsy. Všechny nejnovější technologie máme pod svým palcem. To však hodně ubírá na životnosti baterie. Každý moderní uživatel je tedy rád za každou hodinu výdrže svého iPhonu.

Věřte nebo ne, ale funkce Dark Mode ušetří až 30% výdrže. V případě iOS 12 a nových OLED displejů je to pak i velmi praktická věc, protože černá je na OLED displeji opravdu černá.

Dark Mode nastavíte ve Vašem iPhonu: Nastavení - Zobrazení a jas - Vzhled. Zde si můžete zvolit sami režim Světlý nebo Tmavý (Dark Mode), nebo zvolit Automaticky a nechat to na systému iOS. Ten bude automaticky přepínat světlý a tmavý mód dle denního světla (dne a noci).

 

Dark_mode

 

 

Podrobně Dark Mode otestovali chlapci z magazínu PhoneBuff