Zářijový Apple Event 2020. Co je nového?

Series 6, Apple Watch SE a Series 3?

 

series 6AWWWW

 

 

Apple sází na novou strategii a jen čas nám ukáže jestli se vyplatí.


Apple Event je za námi a Apple představil nové Apple Watch Series 6, iPad Air, entry level iPad s A12 procesorem a neposledně iOS 14.
Co tohle znamená pro nás jako uživatele a zákazníky?


Máme 3 modely Apple Watch, ze kterých si momentálně můžeme vybrat. Nejdražší verzi Series 6, která přináší nový blood oxygen senzor, 2,5x vyšší jas a nové barvy.
Apple Watch SE, levnější verzi, která postrádá Always on display, EKG senzor, Blood oxygen senzor a má procesor ze Series 5.
V prodeji pak dále zůstává Series 3, momentálně nejdostupnější verze, kterou už všichni známe.

Apple sází na strategii, kde nechává v lineupu starší stále podporované produkty a nové verze s updatovanými vnitřnostmi.

V Nakousnuto.cz jsou momentálně dostupné použité modely Series 4 a Series 5. U těchto Apple Watch je u nás záruka 1 rok, stav 9/10 a originální příslušenství.

To znamená že za cenu za kterou by jste si mohli pořídit nové Apple Watch SE 44mm - 8790,- dostanete v Nakousnuto.cz Series 4 za 7990,- a navíc s EKG senzorem a stejným procesorem.

 

 

iPady - Větší, dražší

 

 

iPad AIRAAIR

 

 

iPad Air který byl také představen dostal konečně USB C a nové barvy.

Také bezrámečkový displej ve stylu iPadu Pro 2018. Pro motion 120Hz displeje jsme se u něj ale bohužel nedočkali a nová barva přesvědčí málokoho ke koupi.
Při začínající kapacitě 64GB a ceně 16 990,- je ho i přes nový design těžké doporučit.
Avšak Touch ID zakomponované do powerbuttonu je zajímavá vlastnost iPadu Air kterou ocení nejen zastánci tohoto biometrického způsobu autentifikace a nesedlo jim Face ID, ale v době roušek to také potěší.

 

 

Dny Bety končí - iOS 14

 

ios 34

 

 

Neposledně byl představen software update iOS 14 který dostanou všechna zařízení, co byla na iOS 13 podporovaná, tzn. iPhone 6s, SE (2016) a výš.
Tento update přináší velký overhaul toho jak iOS funguje. Máme widgety už i na homescreenu a celkově jinak nastavenou interakci se systémem.
To ale jak běží iOS 14 na starších iPhonech, či jestli má bugy na kterých bude potřebovat ještě zapracovat poznáme až s časem.

 

 

Apple One - Vše v jednom 

apple oneApple

Apple také představil bundle svých Cloud servisů, kde si můžete podle sebe vytvořit plán, ve kterém bude najednou jak iCloud tak Apple Arcade, Apple Music, News Feed, Nová Activity aplikace ad. 

Některé z těchto služeb u nás nebudou při vydání dostupné tak uvidíme jak Apple v Praze s tímto servisem zaboduje, či ne. 

V základní verzi máte výše zmíněné aplikace plus 50GB pro ukládání souborů, fotek a záloh na iCloud při ceně 15 dolarů měsíčně, cca 360Kč. U vyšších verzí se vám přídává ůložiště a přístup k více aplikacím. 

 

 

A to je vše. 

Nových iPhonů jsme se sice nedočkali, ale vždy je přeci další Apple Event.