Co přinese a nepřinese nový iPhone 12

Blíží se vydání nových iPhonů a to znamená že můžeme začít spekulovat jak vlastně budou vypadat a co nabídnou nového. 

Tento rok mají vyjít iPhony dokonce 3 a to ve třech velikostech, respektive s 5.4, 6.7 a 6.1 palcovým displejem. Více variant je sice super věc, ale vypadá to že letošní iPhony nedostanou high refresh rate120hz displeje které má momentálně už většina letošních vlajkových lodí od Samsungu ad.

Také se spekuluje že v krabičce přijdeme o nabíječku a drátové EarPods, což znamená že k iPhonu by byl tento rok přibalen pouze kabel. 

Vypadá to ale že se nám konečně zmenčí notch na displeji který má v sobě True Depth kameru a senzory pro Face ID. 

Všechny nové modely by měly také dostat 5G podporu, což kvůli ceně těchto modemů je možná právě důvod pro odebrání přibaleného příslušenství. 

Přibalený kabel by ale pak měl už tento rok být USB C na USB C. 

Vzhledově dostaneme hranatější design a zvětší se nám kamery, postranní antény a zamikací tlačítko se posune trochu níž na těle telefonu. 

Také je možné že dostaneme na letošních iPhonech nebo alespon na PRO verzi Smart konektor pro příslušenství. Nový chip A14 bude mozek letošních iPhonů ale layout desky nebo komponentů se od předchozích iPhonů nemění. 

Jedna velká změna ale bude že všechny iPhony by tento rok měly dostat OLED displej. 

Nové iPhony také přijdou s iOS 14 kde Apple provedl velké změny v tom jak systém vypadá a funguje právě třeba přidáním widgetů. 

                      123