Apple Music vs. Spotify

O tom, zda je lepší Apple Music nebo Spotify, se vedou diskuze neustále. Je vůbec možné, tak jako u dalších aplikací, které pracují na podobné bázi, najít vítěze? Nebo je to vždy hlavně o tom, jak se komu s čím pracuje? Vyzkoušel jsem obě varianty a mám pro vás krátký článek a shrnutí, co která varianta umí a jaké plusy a mínusy lze vyzdvihnout. Výsledkem je pár poznatků za měsíc používání Apple Music po přechodu ze Spotify, které jsem používal od roku 2014 a nejspíš dál používat budu.

 

Začneme u Apple

Apple Music nám společnost Apple představila roku 2015, Spotify přišlo na trh už v roce 2008, takže má delší dobu působení a tím pádem i delší čas na řadu vylepšení a vychytávek. Na úvod se dá říct, že do uživatelsky příjemného prostředí a pestrosti Spotify opravdu šlape.

Jako každá součást applovského ekosystému Apple Music na iPhone stahovat nemusíte. Je automaticky ve vašem iPhonu a jediné, co je potřeba, je se přihlásit přes svoje Apple ID a zaplatit si měsíční předplatné. To vás vyjde na 149 Kč měsíčně, což je stejná cena jako za předplatné u Spotify. Apple Music má opravdu jednoduchý design a všechny svoje stažené skladby najdete na jedné stránce. Bohužel ale přidat si do knihovny skladby neznamená automaticky je stáhnout a v albech se dá složitě vyznat. Nelze si také vybrat jen jednotlivé skladby z alb a ty uložit. Dalo by se říct, že na Apple Music se dá ještě hodně co zdokonalovat.

 

Spotify si vede o něco lépe

Spotify vám zase třídí hudbu do playlistů a to klidně do několika a automaticky skladbu přidanou do playlistu stáhne. Spotify vám také playlisty samo utváří, např. z nových hitů kapel, které posloucháte nebo které byste měli objevit. Spotify má také daleko lepší propojení se sociálními sítěmi, např. sdílení do Stories na Instagramu. Dnes už můžete přehrát skladbu, když řeknete Siri, akorát na rozdíl od Apple Music musíte za názvem skladby říct "play on Spotify". Jde určitě o osobní názor, ale podle mě je Spotify jak lépe designově, tak i funkčně zpracované. Rozdíl od Apple Music je pak samozřejmě v tom, že Spotify není připojeno k Apple ID účtu a předplatné se platí individuálně přes platební portál.

 

I když jsem velký fanoušek Applu, tak Apple Music je první produkt, u kterého můžu říct, že Spotify zvládá streamování hudby o dost lépe a lépe poslouchá, co zákazníci chtějí a co je baví. Také by se dalo říci, že působí víc lidsky a zábavněji, než jak přistupuje Apple k Apple Music. Jak jste na tom vy? Máte srovnání s používáním Apple Music a Spotify? 

 

 

apple_music

 

Ať už jste v týmu Apple Music nebo Spotify, vychutnávejte si hudbu kvalitně a naplno.