Jak dnes vybrat nový iPhone?

Ještě pár let zpátky nebyl problém přijít k jakémukoliv certifikovanému Apple prodejci a říct, že chcete nejnovější iPhone a spokojeně odejít s tím, že máte v kapse to nejlepší co momentálně Apple nabízí. 

Tak tomu ale bohužel už dávno není a business model Applu se dost změnil. Když přijdete do obchodu pro nejnovější iPhone dnes, dostanete iPhone SE 2020. 

Také od iPhonu 6 vychází ne jeden ale dva druhy iPhonů, neboli Plus verze. Dnes dokonce máme iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max a iPhone SE (2020) všechny v jednom roce. Takže který iPhone je vlastně nejlepší ? 

 

Dnes se každý nový zákazník Applu co si chce poprvé pořídit iPhone musí uvědomit co vlastně hledá. 

OLED, LCD, výřez v displeji nebo ne? Hliník, nerezová ocel, Touch ID, Face ID ? 

Otázek je hodně a jediná možnost jak si je zodpovědět je si uvědomit co vlastně od iPhonu jako zákazník chci. 

Ještě složitější to je pro zákazníky co chtějí upgradovat. iPhone 11 ? Vyšší číslo, určitě musí být lepší než iPhone X, ale tomu tak bohužel není. 

 

iPhone 11 je vlastně o rok novější verze iPhonu Xr, nikoliv iPhonu Xs. To znamená že i když je o několik let novější, má stále LCD displej a hliníkovou konstrukci narozdíl od iPhonu X, který má oled displej s tenčím ohraničením a rámeček telefonu je z nerezové oceli. 

Vždy je dobré se rozhodnout nejen podle ceny, ale podle toho na co svůj iPhone chci používat a jaký iPhone mám. 

Pokud máte iPhone 6, 6s, nebo iPhone 7, iPhone SE 2020 je skvělá volba s kterou budete rozhodně spokojeni. Pokud máte ale například iPhone X, Xs tak jediný skutečný upgrade by v tomto případě byl iPhone 11 Pro. 

 

iPhony máme dnes rozdělené do tří cenových kategorií a to midrange, premium midrange a high end, neboli SE, 11 A 11 Pro. Ne každý potřebuje ten nejlepší iPhone ale často jen ten nejspolehlivější iPhone. Pokud vám jde o Email, zprávy, Netflix a telefonování iPhone SE vám postačí. Pokud potřebujete k tomuto ještě větší displej iPhone 11 nebo Xr je skvělá volba. Pokud ale potřebujete všechen výkon co může být, tu nejlepší kameru, displej a baterii co Apple nabízí, není jiná cesta než 11 Pro. 

Opravdu se na to dá dívat takto jednoduše ale Apple svým novým pojmenováním modelů iPhonů jistě zmátl hodně zákazníků. 

 

iPhone 2020