Proč by Steve Jobs miloval novodobý Apple

Steve Jobs

 

 

Určitě si pamatuje rok 2011, kdy svět opustil Steve Jobs. Celý Apple od svého začátku měl svou duši a vlastní směr, který právě přetrval do teď, kvůli Jobsovi. Samozřejmě ale po smrti Steva, jakýkoliv produkt který Apple vydal se setkal s komentaři, že tohle by za Steva nikdy nebylo.

Od změny velikosti displeje u iPhonu 5 po Apple pencil, Apple byl dlouhou dobu krytyzován za jakékoliv rozhodnutí. Nicméně dnes se na toto dá dívat i jinak. Apple se rozšířil a kde měl, se trhu přizpůsobil a kde se nepřizpůsobil tak inovoval. Toto přišlo s Touch ID v roce 2013, kdy jsem přišli o ikonický čtvereček v tlačítku ale nabily funkce, kterou má dnes i ten nejlevnější Android, zvětšení displeje u iPhonu 6 se také ukazalo jako správná volba, protože dnes se berou i 5,5 palcové telefony jako kompaktní. Nicméně to co by se Stevovi líbilo na dnešním Apple je to, že Apple se i dnes nebojí agresivně tlačit dopředu.

Momentálně nejstarší iPhone, který se dá od Apple koupit nový, je iPhone 8, přišli jsme také o 16 a 32GB varianty, macbooky už mají jen USB-C a jack na sluchátka byl u iPhonu elimonovám už v roce 2016. Apple přišel současně na trh s AirPody, Apple Watch a svými vlastnímy kryty. Levnější varianta iPhonu, iPhone SE, se už také nějákou dobu neprodává. Apple se znovu vrátil k strategii prodeje toho nejlepšího co může a levnější varianty jsou vlastně stále vyšší třída a ne skutečně levné produkty. Apple se nebojí nejít s dobou, ale naopak ještě jí trochu předstihnout a to je něco co Steve Jobs vždy vyhledával, například s prvním iPadem nebo prvním iPhonem. Dnes už Apple přišel na trh i s kreditní kartou a novými Pro výrobky a showcasuje to nejlepší co může nabídnout pro svoje profesionální uživatele například s novým Macem Pro.

Apple také už nějakou dobu nabízí Apple music a uplně zrušil iTunes. Reklamy applu také vůbec neztratili svoje kouzlo, akorát se přizpůsobili době. V Applu sice proběhlo za posledních 9 let co se společností není Steve Jobs, ale Tim Cook hodně změn, ale Cool factor a prestiž si Apple stále drží. Apple je momentálně silnější a soustředěnější než kdy dříve a podpis Stevova nastavení je na každém rozhodnutí společnosti poznat do dnes. Dá se říct že hodně toho co dnes Apple dělá by se dost podobně dělo i za Steva, možná tedy až na odchod Jonyho Iva, Apple designera který v Applu byl už za doby Jobse, vybraný do společnosti právě v době kdy se Steve po svém vyhazovu vracel, který z Apple odešel koncem roku 2019.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení