Záruka bez faktury?

Možná nevíte že každý Apple produkt má svoje vlastní výrobní číslo. Tomuto číslu se říka IMEI (International Mobile Equipment Identity). Většina běžných uživatelů ani neví, že toto číslo existuje a k čemu je. Podle IMEI je možné iPhone, Airpods, nebo AppleWatch vyhledat a zjistit si kdy byl zakoupen, nebo jestli není náhodou na blacklistu. Toto ještě ale není ta zajímavá část.

Pokud si kupujete nový Apple Produkt, po aktivaci máte od Applu mezinárodní roční záruku právě přes toto číslo. To znamená, že pokud se vám na iPhonu něco pokazí co kryje záruka a nedohledáte se dokladu, stačí přijít do jakékoliv prodejny autorizovaného prodejce a máte nárok přes IMEI číslo záruku uplatnit. A toto není jen záležitost iPhonů, ale i AirPodů, Apple Watchů, nebo Macbooků. U některých výrobků najede jen SN neboli sériové číslo, ale toto čislo funguje stejně jako IMEI.

Na každém Apple produktu je umístěno někde jinde, ale pokud se právě třeba váš iPhone nechce zapnout a chcete ho reklamovat, číslo najdete u novějších iPhonů u šuplíčku na vložení SIM, který je na straně telefonu. Jedná se opravdu o skvělou vlastnost Apple produktů a také o jeden z důvodů proč si iPhony na secondhand marketu drží tak dobrou cenu. 

 

Víte, že Nakousnuto řeší záruční i pozáruční opravy? Produkt nemusíte mít koupený u nás, ale je-li v mezinárodní záruce, přijmeme Vám jej do opravy a reklamaci pořešíme za Vás, zcela zdarma. Jsme partnery Autorizovaných servisů Apple (AASP).

Stačí si na této stránce ověřit záruční krytí: https://checkcoverage.apple.com/cz/cs/

 

 

serial 15

 

IpHONE